Veritabanı Danışmanlığı

Veri yönetimi; verilerin güvenli saklanması, verimli kullanılması ve uygun maliyetler ile toplanması uygulamasıdır. Veri yönetimiyle kurumların ve bağlantılı araçların belirlenmiş olan politikalar çerçevesinde verinin kullanım optimizasyonu amaçlanmaktadır. Böylece, kuruma en yüksek düzeyde fayda sağlayacak kararlar alabilir ve alınan kararlar hayata geçirebilir.

Experteam olarak şirketlere Veritabanı Yönetimi Danışmanlığı olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerimizden birkaçı şunlardır:

  • Veritabanı Kurulum ve Yönetimi
  • Veritabanı Sürüm Yükseltimi
  • Uygulama ve Güvenlik Yamaları
  • Felaket Kurtarma Senaryoları
  • Veritabanı İzleme ve Uyarı Yönetimi
  • Veritabanı Performans Yönetimi
  • Veritabanı Yedekleme ve Kopyalama
  • Bulut Yönetimi ve Bulut Taşıma
  • 7×24 Kesintisiz Destek
Veritabanı Danışmanlığı

Gelişen dünyada veri, işletmeler için yarım yüzyılı aşkındır en önemli bilgi kaynağını oluşturuyor. Bu verilerden veritabanı oluşturmak ve doğru veritabanı destek hizmeti alınarak bilgiye dönüştürülmesi şirket işleyişinin gelişmesi ve iyileşmesi için neredeyse bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.

Veritabanında toplanan veriler kurumların stratejik iş kararları vermesinde, pazarlama kampanyalarını iyileştirmesinde ve iş operasyonlarını optimize etmesinde kullanılması açısından önem taşıyor. Bu sebeple işin uzmanları tarafından veritabanı oluşturulması ve geliştirilmesine olan ihtiyaç artıyor. Veritabanı oluşturulması yeterli olmadığından, ancak doğru bir veritabanı danışmanlık hizmeti alınarak verilerin doğru işlenmesi sağlanabiliyor.

Experteam veritabanı danışmanlığı, veritabanı izleme, bakım ve sorun giderme gibi tüm aşamalarda, kurumlara yenilikçi bir hizmet sunuyor. Farklı ihtiyaçlara sahip kurumlara mevcut veritabanlarını değerlendirme ve geliştirme konusunda yardımcı oluyor ve kapsamlı bir veritabanı hizmeti sunarak kurumlara katma değer sağlıyor.

Experteam Veritabanı Yönetimi Danışmanlığı ile kurumlara eksiksiz hizmet sunuyor

Veritabanı danışmanlık hizmetleri, kurumlardaki bilgi varlıkları yani verilerin potansiyelini kullanarak değer yaratıyor. Veritabanı uzmanları, karmaşık iş sorunlarını Oracle ve SQL Server gibi gelişmiş veritabanı yönetimi sistemleri yardımıyla çözüyor. Bu sayede kurumların iş süreçleri hataya yer bırakmayacak şekilde düzenlenmiş oluyor ve iş akışları en verimli şekilde gelişerek ilerliyor.

Doğru uygulanan bir veritabanı yönetimi, hatalı veri kümeleri ve düşük veri kalitesi gibi sorunların önüne geçilmesini sağlıyor. Oluşturulan veritabanının doğru yönetilmesi, gereken güncelleme ve yamaların düzenli şekilde yapılarak iyileştirilmesi gerekiyor. Gerekli tüm durumlarda kesintisiz destek alınarak iş süreçlerinde aksama yaşanmasının önüne geçilebiliyor.

Bu noktada etkili bir veritabanı danışmanlık hizmeti alınması kurumlar için son derece önemli hale geliyor.

Experteam 20 yılı aşkın yazılım tecrübesiyle kurumlara en etkili ve güvenilir veritabanı danışmanlığı hizmeti sunuyor. Kurulumdan uygulamasına, sürüm yükseltimlerinden güvenlik önlemlerine, yönetiminden depolamasına kadar gerekli tüm işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirildiğinden emin oluyor ve 7/24 kesintisiz destek vererek veritabanı uygulamalarının en verimli şekilde çalışmasını sağlıyor.

Veritabanı Yönetimi Neden Önemli?

Veritabanı yönetim sistemleri kurumlara sağladığı pek çok fayda ile her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Veritabanı yönetiminin, son kullanıcılar ve uygulama programcılarına, veri bütünlüğünü yönetirken aynı verilere aynı anda erişmesine ve kullanmasına izin vermesi, en büyük avantajlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Her bir yeni uygulama için yeni dosyalarda aynı verilerin depolanması ve yeni tekrarlarını oluşturmak yerine bir veritabanı yönetimi sistemi kullanılarak paylaşılabilmesi sayesinde veriler daha iyi korunuyor. Böylece, birden fazla kullanıcının kontrollü bir şekilde erişebileceği merkezi bir veri deposu sağlanmış oluyor.

Diğer bir avantaj olarak; veritabanı yöneticileri veritabanı yönetim sistemini, verilere mantıksal ve yapılandırılmış bir organizasyon uygulamak için kullanabiliyor. Veritabanı sistemleri, bu tür işlemler için optimize edildiğinden, çok miktarda verinin işlenmesi için ölçek ekonomisi sağlıyor.

Kurumların büyüyebilmesi ve iş süreçlerinin maksimum fayda ile yürütülebilmesi için doğru iş kararları vermeleri gerekiyor. Bu sebeple verilerinizden anlamlı sonuçlar çıkarabilmek ve doğru şekilde işleyebilmek için veri bilimine ihtiyaç duyuluyor. İyi ve etkili bir veritabanı hizmeti ile dağınık verilerin bir araya getirilmesi mümkün oluyor böylece kurumların daha akıllı ve daha stratejik kararlar alabilmeleri imkanı doğuyor.

Experteam veritabanı danışmanlığı ile kurumların veritabanlarının en doğru şekilde kurulması, optimize edilmesi, güncellenmesi ve kullanımı konusunda eksiksiz bir hizmet sunuyor. Kurumlara baştan uca tüm aşamalarda kesintisiz destek hizmeti vererek iş süreçlerinin veriminin artmasında önemli rol oynuyor.

Experteam veritabanı danışmanlığı hizmeti ile tüm bu ihtiyaçlar eksiksiz karşılanıyor. Veritabanı uzmanlarımız verilerinizi kurumunuza net görünürlük sağlayan güçlü, esnek ve son kullanıcı kontrollü raporlara dönüştürüyor. Böylece kesintisiz, güvenli ve etkili biçimde çalışan entegre teknoloji çözümleri ile şirketinizin gelişimine katkı sağlıyor.

Experteam veritabanı uzmanları, kurumların veritabanı uygulamalarının stabil ve etkin kalmasını sağlamak için en iyi uygulama ve analiz araçlarını kullanıyor. 7/24 kesintisiz destek hizmeti ile gelişebilecek her durumda yanınızda yer alıyor.