e-Dönüşüm Ailesi

e-Dönüşüm, şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerine verilen isimdir. Dijitalleşmenin insan hayatına kattığı değerlerin dışında firmalar özelinde de iş yapış tarzlarının dönüşümünü, daha pratik ve hatasız bir şekilde yürütülmesini amaçlamıştır.

Kamu ve özel işletmeler tarafından yürütülen finansal süreçlerin düzenlemeleri ve kontrolü de elektronik ortamlarına taşınmıştır.

e-Dönüşüm Ailemiz ile sunmuş olduğumuz ürünlerimiz dijitalleşmenin yanında fiziki olarak gerçekleştirilen süreçlerde de tasarruf etme imkanı sağlamıştır.

e-Dönüşüm Ailemizin ürünleriyle birlikte doğrudan Gelir İdaresi Başkanlığı ile entegre olunabildiği gibi tüm özel entegratörlerle de entegrasyon sağlanabilmektedir.

e-Defter

e-Defter uygulamaları, işletmelere maliyet ve zaman tasarrufu sağlayarak kağıt tabanlı defter süreçlerini modernize ediyor.

e-Fatura

e-Fatura uygulaması, güvenli ve hızlı bir şekilde elektronik faturaların dolaşımını sağlayarak işletmelerin faturalama süreçlerini optimize etmelerini sağlar.

e-İrsaliye

e-İrsaliye uygulaması, işletmelere gelen ve giden e-İrsaliye yönetimini tek ekran üzerinden kolaylıkla gerçekleştirme, denetim süreçlerinde şeffaflık sağlama ve stoğun teslim alınmasını kolaylaştırma imkanı sunuyor.

e-Arşiv

e-Arşiv kullanımıyla birlikte işletmelere basım ve gönderim maliyetlerinden tasarruf sağlama, hızlı fatura gönderimi ve kolay ibraz avantajı sunuyor.

e-Dönüşüm Çözümlerimiz

Experteam, sunduğu e-Dönüşüm çözümleri ile dijitalleşen dünyaya ayak uydurmanızı kolaylaştırıyor. e-Defter, e-Fatura, e-İrsaliye ve e-Arşiv uygulamaları ile güvenli ve hızlı bir işleyişe kavuşmanızı sağlıyor. Tüm bu süreçlerin tamamen dijital ortama taşınması sayesinde baskı masraflarınız ortadan kalkıyor ve doğa dostu bir tutum sergilemenize yardımcı oluyor.

e-Dönüşüm çözümlerinin tercih edilmesi sayesinde kağıt, toner, kargolama ve arşivleme maliyetleri sıfırlanıyor. Belgelerin basılmasına gerek kalmadığı gibi kargolama süreci de tarih oluyor. Belgeler kargo masrafı olmaksızın iletiliyor ve kargolama süreçlerinde yaşanabilecek yanlış basım veya belgelerin kaybolması gibi aksaklıklar yaşanmıyor.

e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv ve e-İrsaliye kullanımına geçilmesi sayesinde belgeler dijital ortamda oluşturuluyor. Bu sayede hem belgelerin oluşturulma süresi kısalıyor hem de işlemler hızlanıyor. Elektronik ortamda oluşturulan belgelerin mail ve sms gibi elektronik yöntemlerle gönderilmesi sayesinde belgelerin iletilmesi saniyeler sürüyor.

Tamamen elektronik ortamda yaratılan belgeler yine aynı şekilde elektronik ortamda saklanıyor. Böylece dosyalar istenildiği zaman istenilen yerden ulaşılabilir hale geliyor.

Experteam Oracle ile e-Dönüşüm Başlıyor

Experteam tecrübesi ile e-Defter, e-Fatura, e-İrsaliye ve e-Arşiv uygulamalarında hata payı sıfıra iniyor. Böylece çalışanların harcadıkları zaman azalırken kendi işlerine konsantre olmaları sayesinde verim artıyor.

Experteam e-Defter

 • Şirketler e-Defter oluşturma süreçlerini platform bağımsız olarak yürütebiliyor.
 • Program, şirketin kendi ortamında yer alıyor ve ticari sır niteliğindeki defter verileri 3. tarafların sistemlerine yüklenmiyor.
 • Kolay kullanılan arayüzleri sayesinde kullanıcıların işlemleri rahatça yapması mümkün olabiliyor.
 • Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ilan edilen yeni düzenleme ve ihtiyaçlar, bakım kapsamında müşterilere iletilerek, sistemin her değişikliğe ayak uydurması sağlanıyor.

Experteam e-Fatura

 • Tek ekran üzerinden gelen ve giden e-Fatura yönetimi sağlıyor.
 • Özelleştirilebilir fonksiyonlar ile yetki ve erişim yönetimi sunuyor.
 • Kolay kullanım ve arama seçenekleri sunuyor.
 • Basım, saklama, arşiv yönetim maliyetlerini azaltıyor.
 • Elektronik ortamda hızlı arama, görüntüleme, erişim ve iletim özelliği sunuyor.
 • Denetim süreçlerinde kolaylık ve şeffaflık yaratıyor.
 • e-Fatura ekranı üzerinden kabul ve red yanıt gönderimine olanak tanıyor.
 • Özelleştirilebilir statü takibi sunuyor.
 • İhracat e-Fatura uyumluluğu sağlıyor.
 • Oracle e-Business Suite temel modüllere tam uyumlu çalışıyor.

Experteam e-İrsaliye

 • Tek ekran üzerinden gelen ve giden e-irsaliye yönetimi sağlıyor.
 • Özelleştirilebilir fonksiyonlar ile yetki ve erişim yönetimi veriyor.
 • Basım, saklama, arşiv yönetim maliyetlerinde azalma sağlıyor.
 • Elektronik ortamda hızlı arama, görüntüleme, erişim ve iletim özelliği sunuyor.
 • Denetim süreçlerinde kolaylık ve şeffaflık sunuyor.
 • Tek ekran üzerinden kabul, ret, kısmi kabul yanıt gönderimine imkan tanıyor.
 • Kabul ya da kısmi kabul e-irsaliye yanıtına istinaden yapay zeka ve makina öğrenme algoritmaları ile stokun teslim alınmasını sağlıyor.
 • Toplu olarak kabul ya da ret fonksiyonu sunuyor.
 • Özelleştirilebilir statü takibi sağlıyor.
 • Oracle e-Business Suite temel modüllere tam uyumlulukla çalışıyor.
 • Ek bilgi alanları ile nakliye, şoför, plaka, açıklama vb. bilgi girişine imkan tanıyor.

Experteam e-Arşiv

 • Tek ekran üzerinden e-Arşiv fatura yönetimi sağlıyor.
 • Kolay kullanım ve arama seçenekleri sunuyor.
 • Özelleştirilebilir fonksiyonlar ile yetki ve erişim yönetimi veriyor.
 • Basım, saklama, arşiv yönetim maliyetlerinde azalma sağlıyor.
 • Elektronik ortamda hızlı arama, görüntüleme, erişim ve iletim özelliği sunuyor.
 • Denetim süreçlerinde kolaylık ve şeffaflık yaratıyor.
 • e-Arşiv ekranı üzerinden iptal fatura gönderimi sağlıyor.
 • Özelleştirilebilir statü takibi veriyor.
 • GİB standartlarına uygun e-arşiv rapor hazırlanmasını mümkün kılıyor.
 • Oracle E-Business Suite temel modüllere tam uyumluluk içerisinde çalışıyor.

e-Dönüşüm Nedir?

e-Dönüşüm çözümleri her geçen gün ilerleyen teknolojiye uygun olarak gelişiyor, hayatımızın her alanında işimizi kolaylaştırıyor. Hem kamu kurumları hem de özel sektör kurumlarının e-dönüşüm uygulamalarına geçmesiyle tüm işlemler hız kazanıyor. Cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi teknolojik cihazlar üzerinden yapılabilen işlemler sayesinde tüm süreçler anında gerçekleştiriliyor.

e-Dönüşüm çözümlerinin tercih edilmesi sayesinde kağıt, toner, kargolama ve arşivleme maliyetleri sıfırlanıyor. Basılı belgelere ihtiyaç kalmaması sayesinde kağıt kullanımına gerek kalmıyor. Bu sayede hem kağıt israfı yapılmıyor hem de doğanın korunmasına katkıda bulunuluyor.

e-Dönüşüm uygulamaları sayesinde gerekli tüm belgeler tamamen elektronik ortamda oluşturulup iletiliyor. Dolayısıyla belgelerin basılmasına gerek kalmadığı gibi kargolanma süreci de tarih oluyor. Böylece belgeler kargo masrafı olmaksızın iletiliyor ve kargolama süreçlerinde yaşanabilecek yanlış basım veya belgelerin kaybolması gibi aksaklıklar yaşanmıyor.

e-Dönüşüm çözümlerinin tercih edilmesi sayesinde basılı belgelerin arşivlenmesi konusu da tarih oluyor. Tamamen elektronik ortamda yaratılan belgeler yine aynı şekilde elektronik ortamda saklanıyor. Böylece hem depolamaya bütçe ayrılması gerekmiyor hem de dosyalar istenildiği zaman istenilen yerden ulaşılabilir şekilde elektronik ortamda arşivleniyor.

e-Dönüşüm uygulamalarının getirdiği maliyet avantajlarının yanında iş süreçlerinin işleyişinin hızlanması ve verimin artması gibi avantajlardan da faydalanmak mümkün oluyor. e-Fatura, e-defter, e-arşiv ve e-irsaliye kullanımının artması sayesinde daha önce basılı olarak kullanılan tüm bu belgeler dijital ortamda oluşturuluyor. Bu sayede hem belgelerin oluşturulma süresi kısalıyor hem de işlemler hızlanıyor.

Elektronik ortamda oluşturulan belgelerin yine mail ve sms gibi elektronik yöntemlerle gönderilmesi sayesinde belge iletme süreleri saniyelere iniyor. Bu süreçlerde teknolojinin kullanılması sayesinde hata payı azalıyor. Böylece çalışanların harcadıkları zaman azalırken kendi işlerine konsantre olmaları sayesinde verim artıyor. Kayıp veya hatalı belge kaygısı da ortadan kalkıyor.

e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv ve e-İrsaliye kullanımı ile tüm iş süreçlerinde hem maliyetler yok denecek kadar azalıyor hem de daha hızlı ve güvenli işlemler yapılabilmesi sayesinde zaman kaybı ortadan kalkıyor.

e-Dönüşüm Çözümleri Nelerdir?

 • e-Defter

e-Defter, Vergi Usul Kanunu (VUK) ve/veya Türk Ticaret Kanunu (TTK) gereğince tutulması zorunlu olan yevmiye ve kebir defterlerinin, belirlenen format ve standartlara uygun biçimde elektronik ortamda oluşturulmasını sağlayan yenilikçi bir uygulamadır. e-Defter uygulaması ile hazırlanan belgeler basılmadan kaydediliyor ve bütünlüğü bozulmadan, kaynağı garanti altına alınarak muhafaza ediliyor.

 • e-Fatura

Vergi Usul Kanunu (VUK) tebliği ile 5 Mart 2010 tarihinde hayata geçirilen ve uygulanmaya başlanan, format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen e-Fatura ile, faturalandırma süreçleriniz elektronik ortama taşınıyor. Gerekli tüm fatura bilgilerini içeren e-fatura ile artık hem zamandan hem de basılı fatura işlemlerinin maliyetlerinden kurtulmak mümkün oluyor.

e-Fatura, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip olduğundan aynı yasal güveni veriyor; hem alıcı hem de satıcı için fatura süreçlerinin daha hızlı şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Elektronik ortamda arşivlenen faturalara anlık erişim kolaylaşıyor.

 • e-İrsaliye

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen, 487 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2019 yılında yürürlüğe girmiş olan e-İrsaliye uygulaması ile sevk irsaliyesi elektronik ortamda oluşturuluyor, alıcısına iletiliyor ve elektronik ortamda saklanıyor. Bu sayede şirketler e-Faturalarını karşı tarafa ilettikten sonra irsaliyeyi de elektronik ortamda hazırlayarak gönderiyor. Basılı olarak hazırlanan sevk irsaliyesiyle aynı hukuki niteliklere sahip olan e-İrsaliye daha hızlı ve güvenli biçimde kullanılabiliyor.

 • e-Arşiv

e-Arşiv faturaların Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun biçimde elektronik ortamda oluşturulmasını, elektronik ortamda saklanmasını, ibraz edilmesini ve yine elektronik ortamda raporlanmasını içeren yeni nesil bir uygulama olarak kullanıyor.

e-Arşiv fatura; kağıt, baskı, arşivleme ve kargo masraflarını minimize ediyor. Ayrıca bu süreçlerde yaşanan zaman kaybını da ortadan kaldırarak daha hızlı bir işleyişe sahip olmanızı sağlıyor. Faturalar ERP ve muhasebe programları üzerinden ilgili kişilere hızlı ve güvenli şekilde ulaştırılabiliyor.