Roketsan, Kurumsal Kaynak Planlama Sistemini Oracle ile Yeniliyor

Roketsan, Oracle ve iş ortağı Experteam ekibiyle birlikte, üç buçuk aylık bir sure içerisinde “Oracle E-Business Suite”in Türk ticari ve mali yasalarıyla uyumluluğunu sağlandı, atölye üretkenliği arttırıldı, atölye yöneticilerine gelişmiş işlem raporlama olanağı sunarak, atölye görünürlüğü artırıldı, üretim aşamasındaki işlerin çevrim süresi kısaltıldı, tedarik zinciri planlaması optimize edildi ve satın alma verimliliği artırıldı.

  • Türk ordusuna ve NATO’ya (Kuzey Atlantik Paktı Örgütü) füze ve silah sistemleri teminindeki başlıca onaylı tedarikçi olan şirkete üretim alanında gerçek zamanlı görünürlük sunmak amacıyla “Oracle E-Business Suite Sürüm 12.1.3”e yükseltme yapıldı.
  • “Oracle E-Business Suite”in Türk ticari ve mali yasalarıyla uyumluluğu sağlandı.
  • Atölye çalışanlarının, sadece kimlik kartlarını taratarak, kullandıkları malzeme ve harcadıkları süreyi içeren “Oracle Manufacturing Execution System for Discrete Manufacturing” sisteminin sağladığı atölye etkinliklerinin seçilme, uygulanma ve kaydetme olanakları ile atölye üretkenliği arttırıldı.
  • Atölye yöneticilerine gelişmiş işlem raporlama olanağı sunarak, atölye görünürlüğü artırıldı.
  • Envanterde ve atölye etkinliklerinde daha fazla görünürlük sağlanması sayesinde, üretim aşamasındaki işlerin çevrim süresi kısaltıldı.
  • “Oracle Advanced Supply Chain Planning” kullanmak suretiyle, eşzamanlı malzeme ve kapasite planlama ile belirli bir tedarikçinin üretim kapasitesinde meydana gelecek azalmaların önceden tahmin edilmesini mümkün kılarak, tedarik zinciri planlaması optimize edildi.
  • Donanım yükseltmesine gerek kalmaksızın, ince ayarları daha uygun şekilde yapılmış SQL komut dosyaları sayesinde, “Oracle E-Business Suite” performansı artırıldı
  • Kullanıcıların, satın alma emri açmaktan elektronik teklif vermeye kadar, günlük işlemlerde ihtiyaç duyulan her şeye doğrudan erişebilmesini sağlayarak, başka araçlara gerek kalmaksızın, “Oracle Purchasing Workbench” ile satın alma verimliliği artırıldı.

“Oracle E-Business Suite Sürüm 12.1.3’e yaptığımız yükseltme, kurumsal kaynak planlama işlevlerini, performansı, uyumluluğu ve erişim yönetimi gibi diğer Oracle teknolojilerine entegrasyonu optimize etmemizi sağladı. Bu değişiklik, Oracle Fusion Applications’a geçiş sürecimizin ilk adımıdır.”

Akay Kerim İnceBT Müdürü, Roketsan A.Ş.
Kategoriler