Oracle Digital Day 2016

İş süreçlerinde güvenlik ve görevler ayrılığını planlayan TeknoSA, GRC Düzenlemeleri Projesi ile Oracle Advanced Controls Modulü uygulamalarını Experteam ile birlikte hayata geçirdi.

Oracle Digital Day 2016 da konuşan, TeknoSA Bilgi Güvenliği ve Risk Müdür Yardımcısı Tuğba Öztürk; kritik işlemlerin loglanmasından, şüpheli işlemlerin raporlanmasına kadar çok geniş bir yelpazede birçok kontrol noktasını başarılı bir şekilde uygulamaya koyduklarını ve bunu Experteam ile birlikte kusursuz bir proje yönetimi ile gerçekleştirdiklerinden bahsetti.

Proje kapsamındaki tüm fonksiyonların Yetkilerin Sınırlandırılması, SOD kontrolleri, loglamaların hayata geçirilmesi ve şüpheli işlemlerin takibi Oracle Advanced Kontrols modülü ve Experteam Danışmanlığı ile 4 aylık kısa bir sürede gerçekleştirildi.

“Proje Adımları”
Proje tanıtım sunumunda Proje adımlarından bahseden Tuğba Öztürk; Analiz Kural Testleri ve Workshop çalışmalarına özellikle çok önem vererek ilerlediklerini her bir workshop sonrası Yetki Düzenlemelerine geçerek iteratif bir yöntem ile ilerlediklerini vurguladı.

“Projede Başarıyı Getiren Kritik Noktalar”
Tuğba Öztürk, TeknoSA olarak tüm süreçlerinde Oracle EBS uygulamalarını kullandıklarını bu da GRC kapsamında tüm iş birimlerinin projeye dahil olmasını gerektirdiğini vurgulayarak; “Süreçlerden etkilenen tüm iş birimlerini projeye aktif olarak dahil etmemiz gerekiyordu, bu projenin başarısında rol oynayan en kritik noktalardan biriydi. Projenin Experteam tarafındaki yönetim anlayışı beklediğimizden çok daha proaktifti ve bu bizlere çok yardımcı oldu” şeklinde konuştu.

Kategoriler

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.