Expeteam’de Inovasyonun değeri

Değerli iş ortaklarımız,

Teknoloji ve Experteam dünyasında yaşanan gelişmeleri Nisan ayında yayınladığımız e-bültende sizlerle paylaşmaya başladık. Sizlerden çok olumlu geri dönüşler aldık. Aldığımız olumlu geri dönüşler sayesinde, bültenimiz aracılığıyla 3 ayda bir sizlerle buluşmaya devam edeceğiz.

Bu haberin ardından, sizlerden ayrı kaldığımız süre zarfında Experteam’de hayata geçirdiğimiz yeni uygulamaları paylaşmak istiyorum.

Kurulduğumuz günden bu yana, Experteam’in hep çalışanlarının sesini dinleyen bir yapısı oldu. Bu yöndeki çabamızı kurumsal hafızaya da katkı sağlayacak, somut bir platforma dönüştürmeyi istedik. ‘Fikrim Geldi’ platformumuz bu şekilde oluştu.

‘Fikrim Geldi’ platformunu, mevcutta olmayan ürün veya süreçleri iyileştirme gibi yenilikçi fikirlerin şirket ile paylaşılması, bu fikirlerin tüm şirketin yararına kullanılması, hep birlikte daha vizyoner, paylaşımcı bir kültürün oluşturulması amacıyla hayata geçirdik. Böylece çalışan arkadaşlarımızın iş süreçlerini veya uygulamaları geliştirecek fikirlerini alarak, yeni ürünlere ve farklı hizmetlerin oluşmasına katkı sağlayacağız. Bu projeyle kutu dışında düşünebilen bir çalışan platformumuz oldu.

Çalışanlarımızdan gelen fikirleri 4 ana kategoride değerlendiriyoruz. Şekil şartlarına uymayan ve yeterli detay barındırmayan fikirlere ‘Bunu saymayız, yine bekleriz’ diyoruz, ticari ve teknolojik olarak uygulanması çok zor olan fikirlere ‘Dünya buna hazır değil’, teknolojik ve ticari açıdan uygulamaya alınabilmesi için zamana ihtiyaç olan fikirleri ise ‘Umut var’ diyerek teşvik ile ödüllendiriyoruz. Hemen uygulanabilir fikirleri ise ‘Gol olur’ kategorisinde değerlendirerek özel ödül ile ödüllendiriyoruz.

Projeyi çok kısa bir süre önce hayata geçirmemize rağmen kısa sürede ilgi çekici birçok fikir geldi. İki ayda bir gelen fikirleri uygulamaya koyup, platformdaki akış hakkında da Experteam ailesini bilgilendireceğiz.

Tüm grup şirketlerimize açık olan bu platformun her ay bir teması olacak. Çalışan arkadaşlarımızı yönlendirerek, bu tema çerçevesinde fikirlerini bekleyeceğiz. Böylece yaşayan, canlı bir proje olacak. Yılda 150 fikir toplamayı hedefliyoruz. Platform geliştikçe birçok olgun fikrin ortaya çıkacağına inanıyoruz.

Experteam olarak inovasyon destekli çalışmalarımız önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. Fikrim Geldi platformu bu sürecin bir başlangıcı.

İkinci sayımızın sonuna gelirken Experteam ailesine ve iş ortaklarımıza, teknoloji dolu günler geçirmeniz dileklerimi iletiyorum. Yeni sayılarımızda buluşmak üzere…

Yazar: Özgür Dönmez
Experteam CEO

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.