Orta Katman Çözümleri

Oracle Fusion Middleware, kurumsal uygulamaların entegrasyon, genişleme, hızlı yapılandırma ve güvenlik ihtiyaçlarını etkin olarak sağlayan bir yazılım platformu. Aşağıdaki işlevsel alanlarda kullanılan çeşitli yazılım ürünlerini ve paketlerini içeriyor:

Application Server and Cloud Application Foundation

Application Server and Cloud Application Foundation

Cloud Application Foundation, özel ve genel bulut kurulumları için türünün en iyi örneği olan uygulama yazılımı altyapısını sağlar. Oracle WebLogic Server’da ortalanan bu olanak, birleşik bulut platformu sunmak için modern Java standartları ile yenilikçi teknolojiyi harmanlıyor. Oracle’ın tasarlanmış sistemleri için optimize edilmiş olan ürün, Oracle Fusion Middleware için yüksek kullanılabilirlikli ve yüksek performanslı bir temel oluşturuyor ve. aşağıdaki bileşenleri içeriyor:

 • Oracle Weblogic Server
 • Oracle Virtual Assembly Builder
 • Oracle Coherence (In-Memory Data Grid)
 • Oracle Tuxedo
 • Oracle Exalogic Elastic Cloud

http://www.oracle.com/us/products/middleware/cloud-app-foundation/overview/index.html

Service-Oriented Architecture and Business Process Management

Service-Oriented Architecture and Business Process Management

Oracle SOA, pazara ulaşma süresini hızlandırmak, çevikliği artırmak ve maliyetleri azaltmak için karmaşık uygulama bağlantısını, çevik ve yeniden kullanılabilir servis tabanlı uygulama yazılımı entegrasyonuna dönüştürüyor.

Oracle SOA Suite, SOA mimarisi üzerinde uygulamalar geliştirmek, bunları deploy etmek ve yönetmek için kullanılan aşağıdaki orta katman yazılım ürünlerini içeriyor:

 • Oracle JDeveloper
 • Oracle BPEL Process Manager
 • Oracle Web Services Manager
 • Oracle Business Rules
 • Oracle Business Activity Monitoring
 • Oracle Service Bus

Oracle BPM Suite, yinelemeli ve çevik şekilde birden çok sisteme, uygulama yazılımına ve işlevsel gruplara yayılan iş süreçlerini optimize etme yeteneği sağlıyor. Ayrıca, daha iyi görünürlük, daha fazla denetim ve mükemmel müşteri deneyimi için iş süreçleri tasarlamak ve otomatikleştirmek üzeret birleşik bir kurumsal sınıf platform sunuyor.

http://www.oracle.com/us/products/middleware/soa/overview/index.html

http://www.oracle.com/us/technologies/bpm/overview/index.html

Business Intelligence

Business Intelligence

Oracle; kurumsal raporlama, özel sorgu ve analiz, gösterge panelleri ve değerlendirme çizelgeleri gibi sınıfının en iyisi BI özelliklerinin eksiksiz bir yelpazesi ile en etkin, açık ve entegre operasyonel karar destek sistemi çözümünü sağlıyor.

http://www.oracle.com/us/solutions/business-analytics/business-intelligence/overview/index.html

Identity and Access Management

Identity and Access Management

Oracle, kurulumu hızlandıran ve kullanıcı kimlik ile erişim yönetimlerini kolaylaştıran sıkı şekilde entegre bileşenlerle; kuruluşların güvenliği artırmasına, uyumluluk sağlamasına, yönetim maliyetlerini azaltmasına ve son derece yüksek ölçeklenebilirlikten yararlanmasına olanak sağlayan, eksiksiz bir kimlik yönetimi platformu sunuyor.

http://www.oracle.com/us/products/middleware/identity-management/oiam/overview/index.html

Data Integration

Data Integration

Oracle Data Integration gerçek zamanlı ve toplu veri taşıma, dönüştürme, veri kalitesi, veri servisleri ve veri birleştirmesi ile eksiksiz ve entegre bir çözüm sağlıyor. Aşağıdaki ürünleri içeriyor:

 • Oracle GoldenGate
 • Oracle Data Integrator
 • Oracle Enterprise Data Quality products.

http://www.oracle.com/us/products/middleware/data-integration/overview/index.html

Web Experience Management, Portals, Content Management and Social Networks

Web Experience Management, Portals, Content Management and Social Networks

Oracle WebCenter, olağanüstü deneyimi güçlendiren bir girişim platformu. En eksiksiz portal, web deneyimi yönetimi, içerik, sosyal ve işbirliği teknolojilerini, tek bir entegre ürün paketinde bir araya getirerek, kişiler ve bilgiler arasında bağlantı oluşturur.

https://www.oracle.com/us/products/middleware/webcenter/overview/index.html

Development Tools

Development Tools

Oracle JDeveloper, Java/J2EE uygulamaları, web service’leri, SOA uygulamaları ve iş süreçleri geliştirmek için kullanılan; AJAX/DHTML ve flash teknolojileriyle zengin ön yüzler sunan bir geliştirme platformu. Oracle JDeveloper, kurumsal uygulamalar geliştirmek için uçtan uca tüm bileşenlere sahip Oracle Application Development Framework (Oracle ADF)’u de içeriyor.

http://www.oracle.com/technetwork/developer-tools/jdev/overview/index.html