E-İş Uygulamaları

Kurumsal iş uygulamalarından beklentiler

Bilgi teknolojilerinin tüm dünyada hızlı ilerleyişini sürdürmesiyle birlikte şirket yöneticilerinin kurumsal iş uygulamalarından beklentileri de değişiyor. Bundan 10 yıl önce yöneticiler, istedikleri bilgilere ulaşamadıklarını, raporlama yapamadıklarını, bilgilerin tutarsız olduğunu belirtirdi. Amaçları entegre çalışan, doğru bilgiye ulaşabildikleri bir sistem kurmak, böylelikle finansal sonuçlarını, karlılık ve verimliliklerini raporlamaktı .

Artık günümüzde doğru bilgiye ulaşmanın ötesinde, bilgiye nasıl, nereden, hangi kolaylıkla ulaşılabildiği de bir o kadar önem taşıyor. Kurumlar severek kullandıkları, hızla sonuç aldıkları sistemler istiyorlar.

Teknolojinin kişilerin günlük hayatındaki yeri arttıkça, kurumsal yaşamda da beklentiler değişiyor. E-Ticaret, e-devlet, online bankacılık gibi uygulamaların yaygınlaşması farklı iş süreçlerinin ve dolayısıyla iş uygulama kapsamlarının ortaya çıkmasına yol açıyor.

İş uygulamaları projelerinde başarı faktörleri

İş uygulamaları projelerinin başarısı da artık daha hızla hayata geçmesiyle, daha verimli, etkin ve sektöre uygun iş süreçlerinin uygulanmasıyla ölçülüyor. İş uygulamalarının teknolojik ve fonksiyonelite kapsamı ile günümüz iş hayatı beklentilerine uygun olarak gelişmiş olması tek başına başarılı projeler için yeterli olmuyor.

İş uygulamalarının seçimi kadar, iş süreçleri bilgisini, sektörel ve teknik uzmanlıkları bir arada sunabilen deneyimli bir danışman ekiple çalışmak; aynı zamanda kurum kültürüne ve proje kapsamına uygun, etkin bir proje yönetimi uygulayabilmek, projelerin başarıyla sonuçlanması için olmazsa olmaz koşullar olarak ortaya çıkıyor.

Experteam müşterilerini projeye hazırlık, doğru ekip, doğru yöntemler, doğru kapsam konularında da yönlendiriyor.

Neden Experteam?

Deneyim

Experteam 2000 yılından bu yana kurumsal iş uygulamaları alanında projeler gerçekleştiriyor. Uzun yıllara dayanan birikim ve uzmanlığını, yeni gerçekleştirdiği projelere aktararak müşterilerinin hedef ve vizyonuna en uygun, en doğru ve hızlı çözümleri hayata geçiriyor.

Uzmanlık

Experteam, danışmanlarının kendi alanlarındaki uzmanlık sertifikasyon süreçlerini tamamlayarak teknik yetkinliklerinin geliştirilmesini yakından takip ediyor. Aynı zamanda eğitimler ve proje deneyimlerinin ekip içinde paylaşımı ile uzmanlıklarını artırıyor.

Geniş kadro

260’ın üzerinde danışman kadrosuyla geniş bir ürün portföyünde projeler gerçekleştiriyor. Müşterilerine uygun sektörel ve teknik deneyimlere sahip proje ekipleri ile hizmet sağlıyor. Experteam iyi eğitim almış, yeni mezun gençleri de bünyesine katarak onları eğitiyor, yetiştiriyor ve sektöre kazandırıyor.

Etkin proje yönetimi

Experteam, projelerinde Experteam Proje Yönetim Metodolojisi (XPM) proje yönetimi ve uygulama implementasyon metodolojisini temel alarak etkin şekilde uyguluyor. XPM’in sunduğu geniş yelpazeyi, müşterilerinin kurum kültürüne ve proje kapsamına en uygun olacak şekilde harmanlayarak proje yönetim süreçlerini şekillendiriyor. Sayısız projede kazanılmış deneyimiyle gerçekleştirdiği uygulama implementasyonları, sürüm yükseltimleri ve migration projelerine göre özelleştirdiği metodolojileri, projelerdeki başarısının temelini oluşturuyor.