Tekfen Oracle Veritabanı Yönetilen Hizmetleri

Tekfen İş Çözümleri Operasyon Müdürü Ahmet Hamdemirci ,Experteam’in DBA projesindeki başarısını ve tecrübelerini bizlerle paylaştı.

DB Yönetilen Hizmetlerde Experteam’i seçmenizdeki etkenler nelerdi?
En önemli etken tecrübe, kadro sayısı ve piyasada bu hizmeti çok yaygın şekilde vermesiydi. Ayrıca deneyimli ve uzun soluklu kadro tutması ve teknolojide gerçekleşen yenilikler konusunda yönlendirme yapması da önemli etkenlerdi.

DB Yönetilen Hizmetlerinin alınmasında öncelikli olarak neleri hedeflediniz? Bunlardan hangilerine ulaştınız? Experteam’in hedeflerinizi yakalama konusundaki katkısını nasıl değerlendirirsiniz?
DB hizmetinde kesintisizlik ve performans en önemli hedeflerimizdi.
Experteam’in monitoring tecrübesi, proaktif yaklaşım sergileyen çalışmaları ve alert sistemleri ile bu hedeflerimize ulaştık.

DB Yönetilen Hizmetlerinde hizmetin sağlıklı alınması konusunda zorluklar yaşadınız mı? Bu gibi noktalarda Experteam tecrübesini nasıl yansıttı?
Ufak sorunlar dışında database çalışma süresinde bir sıkıntı yaşamadık.
Experteam deneyimli personeli sayesinde bizimle iletişimi sürekli tutarak teknolojiyi de yakından takip etmemiz konusunda çok önemli katkıları olmuştur.

DB Yönetilen Hizmetlerin hayata geçirilmesiyle beraber kazanılan faydalardan bahseder misiniz?
On-site DBA personeli bulundurmak ve bunun uzun süreli maliyetine katlanmaktan kurtulduk.Database 7/24 monitoring ile kesintisizlik konusunda KPI hedeflerimizi tutturduk.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.