Roketsan’dan dünyaya örnek “Üretim Yönetim Sistemi”

SOLDAN SAGA: KAAN BALKAN ERP ve Sistem Analizi Birim Yöneticisi – Roketsan CEMAL BERK OGUZSOY Kurumsal Kaynak Yönetimi ve Strateji Direktörü – Roketsan AKAY KERIM INCE Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürü – Roketsan FERRUH EMRE AYTAÇ Üretim Planlama Birim Yöneticisi ve MES Proje Yöneticisi – Roketsan

Experteam’in katkılarıyla Roketsan’da başarıyla hayata geçirilen ve Oracle İş Uygulama Çözümleri’nin yer aldığı MES Projesi, Türkiye ve dünyada örnek gösterilebilecek gurur verici bir çalışmaya dönüştü. Experteam, Roketsan’ın 70 kişilik proje grubu, 1400’ün üzerinde paydaşı, geliştirilen 20’den fazla uygulamasıyla, bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük bilgi sistemleri projesi MES’in çözüm ortağı oldu. Roketsan MES Modülünü Türkiye’de ilk kullanan şirket oldu.

MES projesiyle Roketsan, potansiyel hataların önceden saptandığı; kapasite kullanım oranlarının artırılmasıyla ürün maliyetlerinin düşürüldüğü; insan hatasını en aza indiren; atölyeden verinin daha doğru ve anlık toplanması ve toplanan verilerin detaylı analizlerinin yapılmasıyla stratejik kararlara dahi etki edebilecek bir üretim yönetim sistemine sahip oldu.

Roketsan ERP ve Sistem Analizi Birim Yöneticisi Kaan Balkan:

“Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Oracle ürünlerinin birçoğuna ait uygulama ve teknik birikimin yeterli olması, uzman danışmanların sürekliliği ve kendilerini hızlı akan bilişim dünyasına adapte etmeleri, Experteam’i tercih etmemizde önemli rol oynuyor.”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.